Nowy etap dla naszego zgromadzenia

consejo.gen2019

 

Nasze zgromadzenia jest właśnie w trakcie IV Kapituły Generalnej, do której przygotowywałyśmy się w ciągu roku, a szczególnie poprzez tygodniowe rekolekcje, które poprzedziły to wielkie dla nas wydarzenie. Podczas pierwszych trzech dni - oprócz sprawozdań, które odzwierciedlały życie i misje naszych wspólnot - rozmawiałyśmy na temat naszego życia wspólnotowego. 

 

CZYTAJ WIECEJ

Bliżej ubogich

KyP1

W przeddzień kolejnej rocznicy zatwierdzenia Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN opuszczamy zimne Katowice i lecimy do ciepłego Madrytu. Czapki i rękawiczki chowamy do walizki. Tutaj nie będą nam potrzebne. Jest z nami proboszcz katowickiej parafii – o. Bartek Madejski oraz znany wszystkim o. Tomek Maniura. Na miejscu spotykamy polskiego prowincjała o.Pawła Zająca, wiceprowincjała prowincji śródziemnomorskiej o. Ismaela Garcię, aż wreszcie generała Zgromadzenia Oblatów MN – o. Luisa Lougena. Takie osobistości w jednym miejscu? Co ich tu przywiodło

CZYTAJ WIECEJ

OMI 4 ever

Kasia.Pau„ I poślubię cię sobie na wieki, przez wierność” (por. Oz 2, 21.22)
„Ty na zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy” (Łk 15, 31)

Dzień 17 lutego jest szczególnym dniem dla oblatów i rodziny oblackiej. Ten dzień jednak na zawsze zapamietają jeszcze bardziej, Kasia i Paulina, pierwsze polskie oblatki, które złożą swoje śluby wieczyste w Madrycie. Uroczystości będzie przewodniczył o. Louis Lougen OMI, Superior Generalny Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

CZYTAJ WIECEJ

Wielkich dzieł Boga nie zapominajcie…

intro

“Wielkich dzieł Boga nie zapominajcie…”

25 stycznia 2016 roku z wszystkich serc oblackichpopłynie wielkie dziękczynienie z okazji jubileuszu 200-lecia istnienia zgromadzenia. Nie może go zabraknąć także w Hiszpanii i naszej oblatkowej wspólnocie. W prostocie serca chcemy świętować to wielkie wydarzenie razem: oblaci, siostry oblatki, AMMI, wspólnoty świeckich żyjące charyzmatem oblackim.

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Koniec asfaltu

peru 1142

Wspomienia z Peru

Pewnie każdy z Was zastanawia się, dlaczego pisząc o doświadczeniu misyjnym w Peru wybrałam taki tytuł. Dotyczy on znaków drogowych, które mijałyśmy po drodze do Moran Lirio- wioski położonej na wysokości 3600 m n.p.m., gdzie mieszkałyśmy podczas miesięcznego pobytu w Peru.

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Página 1 de 2