Misioneras Oblatas de María Inmaculada

 Misioneras Oblatas de María Inmaculada

Nowy etap dla naszego zgromadzenia

consejo.gen2019

 

Nasze zgromadzenia jest właśnie w trakcie IV Kapituły Generalnej, do której przygotowywałyśmy się w ciągu roku, a szczególnie poprzez tygodniowe rekolekcje, które poprzedziły to wielkie dla nas wydarzenie. Podczas pierwszych trzech dni - oprócz sprawozdań, które odzwierciedlały życie i misje naszych wspólnot - rozmawiałyśmy na temat naszego życia wspólnotowego. 

 

 W święto św. Jakuba Apostoła - miały miejsce wybory nowej Matki Generalnej i Rady Generalnej. Po odśpiewaniu hymnu „Veni Creator” rozpoczęłyśmy wybory, podczas których towarzyszył nam ojciec Elías Royón SJ, wikariusz odpowiedzialny za Życie Konsekrowane w diecezji Madrytu. Z wielką radością przyjmujemy naszą nową Matkę Generalną, siostrę Raquel Toro Gil (Hiszpania), której towarzyszą: wikariuszka generalna, siostra Patricia González Fernández (Hiszpania) i radne generalne, siostry: Teresa Muñoz Cerdán (Peru), Kathrin Vogt (Niemcy) i Katharina Ramrath (Niemcy). Dziękujemy dobremu Bogu za ich hojność i oddanie w przyjęciu nowej misji. Otoczmy je naszą modlitwą, aby Pan Bóg obdarzył je potrzebnymi łaskami. Także w tym momencie z całego serca dziękujemy Bogu za María del Mar Gómez Mañas i jej Radę Generalną - za wiele lat służby zgromadzeniu.

Kontynuujemy naszą pracę podczas IV Kapituły Generalnej. Prosimy o modlitwę za nas, abyśmy z otwartym sercem umiały przyjąć wolę Bożą dla naszego zgromadzenia.

 

 logo IV capitulo